Witamy w serwisie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o. w Wieluniu!
      Celem naszego serwisu jest zapoznanie Państwa z zakresem usług świadczonych przez nasze Przedsiębiorstwo. Strona zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących historii i obecnej działalności naszej firmy oraz przedstawia zakres działania poszczególnych Zakładów.
      W serwisie, w dziale "zamówienia publiczne", znajdą Państwo aktualizowany na bieżąco dział poświęcony przetargom, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu, a amatorów letniego wypoczynku, z pewnością zainteresuje dział poświęcony ośrodkowi wczasowemu w Kamionie.
      Dzięki naszej stronie, szybko i łatwo odnajdą Państwo informacje dotyczące świadczonych przez nas usług, a także numery telefonów przydatnych w razie awarii sieci wod-kan, czy też dotyczących budynków administrowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu.
Zapraszamy!
Sprzedaż ośrodka wypoczynkowego Kamion

Przedsiębiorstwo Komunalne spółka z o.o. w Wieluniu ma do sprzedania własny Ośrodek Wypoczynkowy "Kamion", zlokalizowany na nieruchomości położonej w miejscowości Kamion gmina Wierzchlas pow. wieluński woj. łódzkies, w skład której wchodzą graniczące ze sobą, stanowiące całość gospodarczą, działki nr 255/1 i nr 255/3 o łącznej pow. 1,0100ha, dla której prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych księga wieczysta nr KW SR1W /00030196/6, zabudowane pięcioma czteroosobowymi drewnianymi domkami letniskowymi typu BRDA o pow. użytkowej 58,4 m2 każdy. Nieruchomość z drzewostanem liściastym i iglastym, położona w pobliżu rzeki Warty (ok. 100 m).

Czytaj więcej...
Informacje

Lepiej docieplić niż dogrzewać
Autor: KT, 26-11-2018, 21:14

Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu systematycznie na zlecenie wspólnot mieszkaniowych zajmuje się przeprowadzaniem dociepleń budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Inwestycje przynoszą korzyści, także finansowe zmniejszając m.in. koszty ogrzewania.


Straty ciepła

 

Główną przyczyną strat ciepła obserwowanych w nieocieplonych budynkach jest brak izolacji termicznej. Energia przenika przez niezabezpieczone ściany. W okresie letnim powoduje to nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń. Zimą jest przyczyną wychłodzeń. Brak termoizolacji przekłada się na wysokość rachunków za ogrzewanie. Ekonomiczne przesłanki sprawiają, że każdego roku kolejne wspólnoty mieszkaniowe decydują się na termoizolację swoich budynków.

 

W prawidłowym dociepleniu obiektu oprócz ocieplenia ścian duże znaczenie ma również poprawnie wykonana izolacja termiczna stropodachu. Wpływ na energooszczędne ogrzewanie ma również szczelność drzwi i okien. Z tego powodu często termoizolacja budynku obejmuje również wymianę nieszczelnej stolarki okiennej i drzwiowej.

 

Decyzja należy do wspólnot

 

PK administruje budynkami 58 wspólnot mieszkaniowych. Decyzje o dociepleniu budynków podejmują współwłaściciele tych budynków na zebraniach wspólnot mieszkaniowych, które odbywają się pierwszym kwartale danego roku.

 

W 2018 roku wykonano docieplenie budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z kolorystyką przy ul. Moniuszki 1 oraz na osiedlu Wojska Polskiego 2 w Wieluniu. W trakcie realizacji jest termoizolacja budynku na osiedlu oraz Wojska Polskiego 4.


Dane podstawowe
Przedsiębiorstwo Komunalne
Sp. z o.o.

98-300 Wieluń
ul. Zamenhofa 17
tel. (43) 843 31 15, (43) 843 31 16
fax. (43) 843 42 17
www.komunalne.wielun.pl
e-mail: goko@komunalne.wielun.pl


Kliknij na mapkę aby powiększyć

NIP 832-000-35-82
REGON 730034235

BANK PEKAO SA I o/WIELUŃ
Konto nr
97124032911111000029224193

Nr KRS: 0000133507
Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia

Kapitał zakładowy: 12.647.000 zł
 
        Projekt i wykonanie: majek,  |   Wszelkie prawa zastrzeżone     Wielun