Witamy w serwisie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o. w Wieluniu!
      Celem naszego serwisu jest zapoznanie Państwa z zakresem usług świadczonych przez nasze Przedsiębiorstwo. Strona zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących historii i obecnej działalności naszej firmy oraz przedstawia zakres działania poszczególnych Zakładów.
      W serwisie, w dziale "zamówienia publiczne", znajdą Państwo aktualizowany na bieżąco dział poświęcony przetargom, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu, a amatorów letniego wypoczynku, z pewnością zainteresuje dział poświęcony ośrodkowi wczasowemu w Kamionie.
      Dzięki naszej stronie, szybko i łatwo odnajdą Państwo informacje dotyczące świadczonych przez nas usług, a także numery telefonów przydatnych w razie awarii sieci wod-kan, czy też dotyczących budynków administrowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu.
Zapraszamy!
Sprzedaż ośrodka wypoczynkowego Kamion

Przedsiębiorstwo Komunalne spółka z o.o. w Wieluniu ma do sprzedania własny Ośrodek Wypoczynkowy "Kamion", zlokalizowany na nieruchomości położonej w miejscowości Kamion gmina Wierzchlas pow. wieluński woj. łódzkies, w skład której wchodzą graniczące ze sobą, stanowiące całość gospodarczą, działki nr 255/1 i nr 255/3 o łącznej pow. 1,0100ha, dla której prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych księga wieczysta nr KW SR1W /00030196/6, zabudowane pięcioma czteroosobowymi drewnianymi domkami letniskowymi typu BRDA o pow. użytkowej 58,4 m2 każdy. Nieruchomość z drzewostanem liściastym i iglastym, położona w pobliżu rzeki Warty (ok. 100 m).

Czytaj więcej...
Informacje

Selektywna zbiórka odpadów – s z k ł o
Autor: KT, 13-12-2018, 21:25

Szkło to wyjątkowy materiał, który właściwie wyselekcjonowany w całości poddawany jest recyklingowi. Jako wartościowy surowiec zbyt często porzucany jest w przydrożnych rowach, krzakach, a nawet w lasach. Szklane butelki, słoiki, szklane opakowania po napojach i żywności można umyć i ponownie wykorzystać. Jeżeli uznamy, że ich nie potrzebujemy wrzucamy je do zielonego pojemnika z napisem „Szkło”. Jako odpad stają się wartościowym surowcem. Wszystkie szklane opakowania zarówno barwione, jak i bezbarwne nadają się do przetworzenia.


Zasady selektywnej zbiórki odpadów są proste. Wystarczy je przeanalizować i zapamiętać. Do zielonych pojemników wrzucamy szkło opakowaniowe (butelki, słoiki) natomiast nie wrzucamy szyb czy luster. Odpady te mają inną temperaturę topnienia niż szkło opakowaniowe.

SZKŁO – pojemnik zielony 

Do zielonych pojemników wrzucamy szkło opakowaniowe:

 • butelki szklane, opakowania po napojach i żywności,
 • słoiki bez nakrętek, zacisków, gumowych uszczelek,
 • szklane opakowania po kosmetykach,
 • butelki po napojach alkoholowych,
 • szklanki i kieliszki.

Do zielonych pojemników nie można wrzucać:

 • szkła płaskiego (szyby okienne i samochodowe, szkła zbrojonego, luster),
 • szkła kryształowego, naczyń żaroodpornych,
 • ceramiki (fajans, porcelana, naczynia typu arco, doniczki, miski, talerze, kubki figurki),
 • szkła okularowego,
 • żarówek, świetlówek, kineskopów, lamp fluorescencyjnych i neonowych,
 • szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych z jakąkolwiek pozostałością zawartości,
 • luksferów (pustaków szklanych),
 • zniczy z woskiem,
 • termometrów, rtęciówek, strzykawek.


Przed wrzuceniem opakowań szklanych do pojemnika należy je opróżnić oraz usunąć zakrętki, kapsle, korki i inne części niewykonane ze szkła. Dokładne mycie szkła z resztek żywności nie jest konieczne, to samo dotyczy etykiet. Przed wyrzuceniem szkła nie należy go tłuc.

Odpowiednio posegregowane  odpady stają się wartościowymi surowcami. Znaczną część odpadów można przerobić albo ponownie wykorzystać. Z odzyskanych surowców powstają nowe, używane przez nas produkty, warto o tym pamiętać.

 

Fot. Źródło: mos.gov.pl


Dane podstawowe
Przedsiębiorstwo Komunalne
Sp. z o.o.

98-300 Wieluń
ul. Zamenhofa 17
tel. (43) 843 31 15, (43) 843 31 16
fax. (43) 843 42 17
www.komunalne.wielun.pl
e-mail: goko@komunalne.wielun.pl


Kliknij na mapkę aby powiększyć

NIP 832-000-35-82
REGON 730034235

BANK PEKAO SA I o/WIELUŃ
Konto nr
97124032911111000029224193

Nr KRS: 0000133507
Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia

Kapitał zakładowy: 12.647.000 zł
 
        Projekt i wykonanie: majek,  |   Wszelkie prawa zastrzeżone     Wielun