Witamy w serwisie Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp z o.o. w Wieluniu!
      Celem naszego serwisu jest zapoznanie Państwa z zakresem usług świadczonych przez nasze Przedsiębiorstwo. Strona zawiera wiele przydatnych informacji dotyczących historii i obecnej działalności naszej firmy oraz przedstawia zakres działania poszczególnych Zakładów.
      W serwisie, w dziale "zamówienia publiczne", znajdą Państwo aktualizowany na bieżąco dział poświęcony przetargom, organizowanym przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu, a amatorów letniego wypoczynku, z pewnością zainteresuje dział poświęcony ośrodkowi wczasowemu w Kamionie.
      Dzięki naszej stronie, szybko i łatwo odnajdą Państwo informacje dotyczące świadczonych przez nas usług, a także numery telefonów przydatnych w razie awarii sieci wod-kan, czy też dotyczących budynków administrowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. w Wieluniu.
Zapraszamy!
Sprzedaż ośrodka wypoczynkowego Kamion

Przedsiębiorstwo Komunalne spółka z o.o. w Wieluniu ma do sprzedania własny Ośrodek Wypoczynkowy "Kamion", zlokalizowany na nieruchomości położonej w miejscowości Kamion gmina Wierzchlas pow. wieluński woj. łódzkies, w skład której wchodzą graniczące ze sobą, stanowiące całość gospodarczą, działki nr 255/1 i nr 255/3 o łącznej pow. 1,0100ha, dla której prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Wieluniu V Wydział Ksiąg Wieczystych księga wieczysta nr KW SR1W /00030196/6, zabudowane pięcioma czteroosobowymi drewnianymi domkami letniskowymi typu BRDA o pow. użytkowej 58,4 m2 każdy. Nieruchomość z drzewostanem liściastym i iglastym, położona w pobliżu rzeki Warty (ok. 100 m).

Czytaj więcej...
Informacje

Trwają prace remontowe
Autor: Administrator, 14-10-2012, 14:03

Prace budowlane polegające na dociepleniu ścian szczytowych oraz izolacji fundamentu w budynku przy ul. Skłodowskiej 6 idą zgodnie z planem. Niebawem podobne prace zostaną wykonane również w budynku mieszkalnym przy ul. Skłodowskiej 2. Wielkimi krokami zbliża się termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Krakowskie Przedmieście 4, ul. Krakowskie Przedmieście 6 oraz ul. 18 Stycznia 2.


Pisali o tym:

 

 

Dziennik Łódzki

 

2012-08-07, Daniel Sibiak

Źródło: http://wielun.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1500651,czas-remontow-w-pk-w-wieluniu,id,t.html#de52032c053f11de,1,3,5

Czas remontów w PK w Wieluniu

Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu w ostatnim czasie realizuje sporo inwestycji w zarządzanych przez siebie budynkach mieszkalnych.

 

W budynku przy ul. Skłodowskiej 6 trwają prace budowlane polegające na dociepleniu ścian szczytowych oraz izolacji fundamentu.

– W najbliższym czasie podobne prace zostaną wykonane również w budynku mieszkalnym przy ul. Skłodowskiej 2 – potwierdza Piotr Radowski, kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Wieluniu.

W budynku mieszkalnym przy ul. Skłodowskiej 17 trwa przebudowa kominów oraz malowanie dachu. W ramach prac wymienione zastaną również rynny oraz rury spustowe. Prace wykonuje wyłoniona w trybie przetargu wieluńska firma budowlana MAX-BUD Urszula Mikucka.

Równocześnie trwa przygotowanie terenu oraz roboty elektryczne przed dociepleniem ścian i dachu oraz izolacją fundamentu w budynku mieszkalnym przy ul. Zamenhofa 15. Wykonawcą tej inwestycji jest JARKOM Firma Budowlana Sp. j. z Wielunia. Termin realizacji wymienionych inwestycji wyznaczono do 18-ego października.

W najbliższych miesiącach Przedsiębiorstwo Komunalne zamierza również naprawić kominy na kilku budynkach mieszkalnych przy ul. Skłodowskiej i ul. Paderewskiego. Naprawiono już m.in. kominy na budynkach przy ul. Skłodowskiej 13 i 14.

Coraz bliżej jest również termomodernizacja budynków mieszkalnych przy ul. Krakowskie Przedmieście 4, ul. Krakowskie Przedmieście 6 oraz ul. 18 Stycznia 2. Przetarg, który wyłoni wykonawcę inwestycji, został już ogłoszony na początku sierpnia. Zadania te prowadzi Gmina Wieluń. Gmina Wieluń rozstrzygnęła natomiast przetarg na wykonanie instalacji ciepłej wody oraz wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej w budynku na Os. Wojska Polskiego 6.

 

Radio ZW

 

2012-08-08, Marta Tarnowska

Źródło: http://www.radiozw.com.pl/index.php?page=news&id=2765

 

Remonty w wieluńskich budynkach komunalnych

 

Lato w pełni, ale Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu już przygotowuje administrowane przez siebie budynki do okresu zimowego. Docieplane są ściany, wymieniane okna i przebudowywane kominy.

 

Mówi kierownik Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Piotr Radowski:

 

– Przy ulicy Marii Curie - Skłodowskiej w blokach nr 2 i 6 przeprowadzamy termomodernizację i wymianę stolarki okiennej tam, gdzie tego wcześniej nie zrobiliśmy. W bloku nr 17 trwa przebudowa kominów i zabezpieczenia antykorozyjne dachu. Ponadto w tej chwili trwa przygotowanie placu budowy oraz prace elektryczno - instalacyjne na elewacji budynku przy ul. Zamenhoffa 15. Ten budynek będzie w całości docieplony. Są w tej chwili prowadzone prace polegające na naprawie kominów w budynkach przy ulicach: Skłodowskiej i Paderewskiego. W tej chwili mamy zrobione dwa budynki. Zostały tam naprawione kominy na budynkach przy ulicy Skłodowskiej 13 i 17. Kolejne budynki zgodnie ze zleceniami mają być realizowane do końca tego roku.

 

Koszt wszystkich remontów w budynkach komunalnych, również tych w których udziałowcem jest gmina Wieluń może sięgnąć kwoty dwóch milionów złotych.

 

 

 

Telewizja Kablowa WSM Wieluń

 

2012-07-30, reporter: Piotr Zięba, zdjęcia: Robert Kałuża

Źródło:http://www.tvk.wsm.wielun.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3046&Itemid=1

 

Remonty komunalne

 

Przedsiębiorstwo Komunalne każdego lata prowadzi różnego rodzaju prace modernizacyjne w swoich zasobach. W tym roku będzie ich jednak więcej, a to dzięki większym środkom finansowym, które z miasta popłynęły na konto firmy.

Zaplanowano docieplenia budynków m.in. tego znajdującego się w sąsiedztwie firmy przy Zamenhofa.

Prace modernizacyjne nie ominą także os. Wojska Polskiego, bloków administrowanych przez Przedsiębiorstwo Komunalne. Polegać one będą głównie na podłączeniu ciepłej wody, konkretnie do bloku nr 6.

Osiedle jak aż prosi się także o inne prace modernizacyjno-dociepleniowe. Bloki delikatnie mówiąc nie są w najlepszym stanie, a to czy remontów będzie więcej zależy w głównej mierze od samych mieszkańców i nie chodzi tu tylko o podłączenie ciepłej wody.

W tym roku na osiedlu zainstalowany zostanie jeszcze nowoczesny plac zabaw dla dzieci. Oprócz tego firma adaptuje również pod nowe mieszkania kolejne lokale. Chodzi m.in. o te przy Krakowskim Przedmieściu 18 i Narutowicza 9.

W tym roku ma jeszcze ruszyć docieplenie i modernizacja elewacji bloków zlokalizowanych przy skrzyżowaniu 18 Stycznia z Krakowskim Przedmieściem. Z budynków znajdujących się tutaj całymi płatami odpada stara farba. Warto poprawić ich wygląd, tym bardziej, że przejeżdża tędy wiele aut spoza miasta.


Dane podstawowe
Przedsiębiorstwo Komunalne
Sp. z o.o.

98-300 Wieluń
ul. Zamenhofa 17
tel. (43) 843 31 15, (43) 843 31 16
fax. (43) 843 42 17
www.komunalne.wielun.pl
e-mail: goko@komunalne.wielun.pl


Kliknij na mapkę aby powiększyć

NIP 832-000-35-82
REGON 730034235

BANK PEKAO SA I o/WIELUŃ
Konto nr
97124032911111000029224193

Nr KRS: 0000133507
Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia

Kapitał zakładowy: 12.647.000 zł
 
        Projekt i wykonanie: majek,  |   Wszelkie prawa zastrzeżone     Wielun