Ośrodek wczasowy - Kamion /k. Wielunia
 
      Ośrodek wypoczynkowy Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Wieluniu zlokalizowany jest w Kamionie. Miejscowość Kamion (gmina Wierzchlas, powiat Wieluń), znajduje się na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego.
      Od 1462 r. do II połowy XVII w. Kamion był miastem w miejscu przeprawy przez Wartę traktu handlowego z Rusi na Śląsk. Obecnie znany jako wieś turystyczno-wypoczynkowa. W centrum wsi odnaleźć można ślady dawnego rynku, przy którym znajduje się zabytek budownictwa ludowego - modrzewiowa kapliczka z XVIII w.


      Ośrodek wypoczynkowy zlokalizowano na zboczu doliny w sosnowym lesie w odległości 50 metrów od rzeki Warty. Z Wielunia można dojechać tam trasą w kierunku na Radomsko, przez Rudę (za przejazdem kolejowym należy skręcić w prawo), przez Mierzyce i Toporów (15 km).

OBSZERNA GALERIA OŚRODKA!

GALERIA OKOLIC!

      Przez Kamion przebiega szlak rowerowy, niezwykle urokliwy i ciekawy krajoznawczo. Prowadzi on przez Kamion (most) PKS - Jesienną - Krzeczów - most na rzecze Warcie - Więcławy - Kamion - Trakt Kamieński - Ogroblejską Drogę - Ogroble - Przywóz - Toporów - Kamion.
      Na trasie można spotkać obiekty budownictwa mieszkalnego: zabytkowe chałupy wąskofrontowe, ciekawe drewniane kapliczki. Wczasowicze znajdą tu urozmaiconą rzeźbę terenu, sąsiedztwo lasu i wody, wspaniałe powietrze i niepowtarzalne widoki.

      Do dyspozycji turystów jest 5 drewnianych, czteroosobowych domków typu Brda. W każdym z nich, na parterze znajduje się salon o powierzchni 25 m2, pełne zaplecze kuchenne i łazienka z prysznicem. Na poddaszu natomiast do dyspozycji mamy sypialnię o powierzchni 11 m2 oraz hol (10 m2).
      Na okres zimowy ośrodek jest dokładnie zabezpieczany, a szczególnie okna i drzwi (patrz galeria ośrodka).

      Na terenie ośrodka wypoczynkowego znajduje się również plac zabaw. Dostępne jest także miejsce z kominkiem, idealne do grillowania i biesiadowania.
http://www.map-embed.com/


Tekst przygotowała: Kamila Tomczyk | Zdjęcia: Adam Mysłek
Kontakt - Kamila Tomczyk - pod numerem tel.: (43) 843 31 15 (wew. 48) lub w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunalnego sp. z o.o. przy ulicy Zamenhofa 17, pokój nr 15 w godzinach 7-15.
 
        Projekt i wykonanie: majek,  |   Wszelkie prawa zastrzeżone     Wielun