Kiedy wystawić choinkę?

OSIELDA - weekend przed 24 stycznia;

DOMY, zabudowa jednorodzinna - w terminie odbioru odpadów BIO (styczeń / luty).

choinki2022

 

Twoja naturalna choinka zaczyna tracić igły? Zastanawiasz się w jaki sposób pozbyć się niepotrzebnej, żywej choinki? Pierwsza sprawa: po świętach choinkę rozbieramy. Zdejmujemy wszystkie ozdoby. Oddzielamy doniczkę / stojak.

Co robimy z rozebranym, żywym drzewkiem?

Popularny zwyczaj to kupowanie choinki w doniczce. Wielu mieszkańców naszej gminy wybiera ten właśnie wariant. Po świętach Bożego Narodzenia drzewko z nienaruszonymi korzeniami można posadzić na działce w ogrodach działkowych lub w przydomowym ogrodzie. Nasz przydomowy „las” z roku na rok powiększać się będzie o jedno drzewko.

Nie masz działki? Oczywiście zawsze istnieje możliwość dostarczenia choinki do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudzie. W śród wielu kontenerów znajdziesz tam ten na bioodpady. PSZOK dla mieszkańców gminy Wieluń czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 18, w soboty w godz. 10 – 15.

W zabudowie jednorodzinnej choinka również może trafić na kompostownik. Warto go mieć, a do tego się to opłaca. Twoja choinka ulegnie biodegradacji – dzięki Tobie powróci do natury.

Rozebraną choinkę można wystawić w dniu odbioru odpadów BIO (styczeń / luty) obok swojego brązowego pojemnika na BIO .

W zabudowie wielorodzinnej choinkę można wystawić obok zastawy śmietnikowej na osiedlu w weekend poprzedzający 24.01.

Dzięki Tobie niepotrzebna choinka może wrócić do natury i zostać wśród nas tak długo, jak to tylko możliwe.